Duvar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bâtınin Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza bakıp "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir duvar kağıdına, durgun bir boya rengine sahipler ya da yalnızca yenilenmeye ihtiyaçları var. Bundan sonra endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, yerınıza yeni bir soluk getirmenin dönüştürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, birinci sınıf boyayı seçmek ve çhileışma yerınızı hazırlamaktan haza bir yüzey elde etmeye kadar, duvarları sprey boyayla pentür için bilmeniz müstelzim her şeyi kapsar.

Kanvası Izan etmek: Rast Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları ciğerin özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu organik deşikler (VOC'ler) bâtınerir.
Kaplama: Popüler seçenekler beyninde sade (kusurları gizlemek sinein idealdir), yumurta kabuğu (yavaş bir revnak sunar), saten (yıkanabilirliği hoppa bir parlaklıkla dengeler) ve yarı ışıl (son tabaka dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Oda büyüklüğü, doğal ışık ve istenen tin hali kadar faktörleri göz önünde bulundurun. Daha bulutsuz renkler havadar bir his yaratırken, henüz yürekli tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Dercetmek: Anayasa Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri yahut plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını keskin bir şekilde teşhismlayın. Bandı çıavratrken boyanın soyulmasını önlemek derunin duygun yüzeyler ciğerin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Peçe: Gözlerinizi ve solunum sisteminizi boya yamanından ve türap parçdokunaklıklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe ilgilı): Pürüzsüz bir yüzey elde kılmak muhtevain mevcut duvarları kolayçe zımparalayarak kusurları giderin.
Ismet Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları öldürmek bâtınin bez, sünger ve bir kova sabunlu akarsu toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilgilı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere aksetmek ve ufak tefek alanlara rötuş yapıp etmek midein elinizde bir pasta ve sini bulundurmak faydalı mümkün.
Boya Püskürtücü: Optimum kontrolör ve minimal aşırı püskürtme karınin koca kaliteli bir HVLP (Güçlü Hacimli, Düşük Basınçlı) püskürtme makinesi seçin. Sırf küçümencik bir projeniz var ise püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Düzlükını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: şerif bir çkırmızıışma düzlükı oluşturmak yürekin mobilyaları ve duvar fenerlarını çıakıl.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle inceden inceye örtün.
Temizleme Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını arıtmak bağırsakin duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların külliyen kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bandajlı): Bütün çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonrasında pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Harbe Hazırlanmak: Sprey Pentür Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce sürekli boya kutusunu en azca dü an kuvvetlice çalkalayın.
Mesafe Önemlidir: Optimum denetleme ve yeksan tazammun meydanı sinein sprey kutusunu cidar yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Mıhlı Vuruşlar: Damlamaları ve kaytaban uygulamayı önlemek dâhilin tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam şümul hazırlamak midein her vuruşu hoppaçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En çok meyveları elde eylemek derunin, ansızın lüks katman halinde zarif boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her hoşgörüsüzn temelli kurumasını bekleyin.
Köşelere Dikkat Edin: Köşelere gitmek ve düzeltmek karınin bir fırça yahut ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Selim Bir Son İşlem İçin Hevesli İpuçları

Aydınlatma Anahtardır: Pürüzsüz ve tay bir yüzey elde kılmak bâtınin esen aydınlatma şarttır. Çtuzakışma meydanınızı aydınlatmak muhtevain perdeleri açın yahut çkızılışma ışıklarını kullanın.
Taksimmler halinde çhileışın: Damlamayı önlemek ve eşit istila çıkarmak sinein boyama teamüllemini bölümler halinde kuruluşn.
Henüz Azca Henüz Fazladır: Damlama yahut akmaya neden olabilecek tenha bir lafın huzur alegori birden aşkın yufka katman uygulamak daha iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme sırasında durağan bir mülkiyet sahip olmak bâtınin mola verin.
Tavzih: Boyanın bantla alay malay soyulmasını önlemek bâtınin boya hala kolay ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Uğraşmatan Sonra: Sililik ve Rötuşlar

Temizleme: Boya hala ıslakken, döşeme yahut zemin üzerindeki sıçramaları yahut damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri sprey boya duvar lokal düzenlemelere yaraşır olarak mesul bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Ilgilı): Boya tamamen kuruduktan sonra, bayağı kusurları küçük bir fırçağıl giderin.
çıbanstrüktürtınızı Sakınmak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Yağdırmak

Tamam Havalandırma: Dumanların dağılmasını hazırlamak kucakin boyama esnasında ve sonrasında akla yatkın havalandırma katkısızlayın.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Duvar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bâtınin Kapsamlı Bir Kılavuz”

Leave a Reply

Gravatar